VLTAVA A VLTAVSKÁ KASKÁDA

ČECHY – zabírají největší část České republiky a zároveň v nich pramenní jedna z našich největších řek – Vltava. Nádherná řeka se staletou historií a tradicí plavby.

Rozmanité plavební trasy

Plavební trasy jsou velmi rozmanité a lze je libovolně kombinovat podle délky pobytu. Celkový rozsah plavby, který lze na této řece uskutečnit je ZHRUBA 220 KM. Za jednoznačnou TOP je považován 120 km dlouhý úsek Vltavy a vltavské kaskády od Českých Budějovic po hráz slapské přehrady. Turistická infrastruktura přiléhající k vodní cestě nabízí dostatek služeb a možných cílů výletů. Vzhledem k tradici plavby a z toho vycházející plavební kultury, lze právem považovat tuto řeku u nás za KRÁLOVNU VODNÍCH CEST, srovnatelnou s vodními cestami v zahraničí.

Auta vždy bezpečně zaparkovaná

V každém domovském přístavu máte možnost nechat AUTO BEZPEČNĚ ZAPARKOVANÉ během Vaší plavby. Parkování automobilů se pak dále řídí podle podmínek provozovatelů parkovacích míst.

Laťka je vysoká

Plavidla na Vltavě nabízejí to nejlepší, co je možné v rekreační plavbě v ČR poskytnout. Běžný standard je elektrické osvětlení, lednice, tekoucí voda, splachovací marine WC atd. SÍŤ KVALITNÍCH PŘÍSTAVŮ s možností rozsáhlých služeb vznikla postupným vývojem za několik posledních desetiletí.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

NÁDHERNÁ PŘÍRODA, HISTORIE A TECHNICKÉ ZAJÍMAVOSTI