Plavba bez kapitánského oprávnění

K řízení všech nabízených lodí nepotřebujete žádné oprávnění, ani předchozí praxi. Před vyplutím vždy proběhne zaškolení, kde se naučíte základní manévry a ovládání lodě.

Při první plavbě si pronajměte loď na 3-4 dny, abyste si mohli plavbu vyzkoušet a zjistit, zda je to pro vás to pravé. Lodě jsou vybavené na několikadenní plavbu, včetně kuchyňky s chladničkou, WC a možností dobít drobnou elektroniku. Na lodi potřebujete pouze to nejnutnější, jako je funkční a teplé oblečení a pláštěnku pro případ deštivého počasí.

Finanční náklady zahrnují cenu pronájmu lodě, spotřebované palivo, drobné poplatky v přístavech a vratnou kauci.

Pro auta jsou v přístavech k dispozici vyhrazená parkovací místa.

Ovládání lodě a plavba

Dovednosti, které k plavbě budete potřebovat lze shrnout do dvou bodů:

  1. zvládnout řízení a manévry s lodí
  2. orientovat se v provozu a dodržovat pravidla plavby

Během plavby si užívejte klid a pohodu při které denně strávíte plavbou 3-5 hodin a plujete rychlostí 6-10 km/h. I tato mírná rychlost Vám, ale umožní uplout dostatečnou vzdálenost, užít si okolí a zároveň mít dost času na další aktivity.

Podrobnější informace o ovládání lodě a základech plavby najdete na tomto odkazu

Plavební aplikace ke stažení

Mobilní aplikace Almanach je praktickou kapesní příručkou pro kapitány plavidel. Obsahuje veškeré informace, které by mohli potřebovat.

Aplikace LAVDIS pak poskytuje užitečné informace o vodních cestách a plavebních podmínkách v České republice.

Plavební průvodce ve formátu pdf

Informace k plavběObsahuje praktické informace o vyvazování, průjezdu zdymadly a přistávání. I když je to starší verze, můžete si ho vytisknout nebo uložit do mobilního telefonu a mít tak u sebe během plavby.

Pokud máte dotaz, neváhejte nám napsat na e-mail info@pobytovelode.cz , nebo zavolejte na tel. 776 811 430. Pokud bychom vám náhodou nezvedali telefon, nic se neděje. Jak to bude možné, zavoláme Vám zpět.