Kempy na Orlíku

PŘÍSPĚVEK NA PRONÁJEM LODĚ Z FONDU FKSP Příspěvek můžete využít na částečnou, nebo i úplnou úhradu pronájmu lodě. 1. Rezervujte si termín na zvolené lodi. 2. Zašlete nám údaje s pokyny k vystavení faktury pro úhradu z fondu. 3. Obdržení platby Vám následně potvrdíme a Vy se už jen můžete těšit na plavbu.

Popelíky

oblíbené místo ke koupání na pravém břehu. Pláž je travnato písčitá s pozvolným vstupem do vody. Poblíž jsou restaurace, přístaviště, sportovní hřiště. Nejsnáze se sem dostanete z obce Milešov nebo první odbočkou od hráze směrem od Solenic.

Spálenka

nachází se na levém břehu. Lesem obklopený kemp je vyhledávaný především rybáři a houbaři. Na břehu mají nalíčeno rybáři, kteří sem jezdí často i mimo sezonu. Vstup do vody je mírný z písčité a travnaté pláže. Kemp je přístupný od obce Bohostice.

Loužek

nachází se v krásném přírodním prostředí klidné zátoky Struhy I na poloostrově pravého břehu v katastru zaniklé obce Orlické Zlákovice. Kemp je přístupný z obce Klenovice.

Lavičky

nachází se na levém břehu. Je zde veřejné tábořiště, břehy lemují lesy a najdete tu písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody. Na Lavičky se lze dostat přes obec Milín a dále Bohostice.

Bor

vynikající koupání na pravém břehu s pozvolným přístupem do vody a pláž vhodná pro pobyt a koupání rodičů s dětmi. Příjezd je společný s kempem Trhovky.

Trhovky

populární koupací místo na pravém břehu. Naleznete zde písčitou pláž i borový les. Je tu i přístaviště výletních lodí, které jezdí v letní sezóně. K dispozici jsou zde restaurace a malá prodejna. Trhovky jsou přístupné z obce Klenovice.

Bukovanská zátoka

nachází se v těsné blízkosti Vystrkova na levém břehu. Pokud objevíte i dnes v lese pásmo z ostnatého drátu a varovné cedule, nebojte, už neplatí. Místo je to krásné. Příjezd do kempu je od obce Bukovany.

Podskalí

nachází se na pravém břehu, asi 4 km z Klučenic. Oproti jiným kempům zde najdete poměrně klidné prostředí pro rodinnou rekreaci. K dispozici je zde půjčovna loděk, prodejna, trafika a restaurace. Nedaleko kempu, na levé straně zátoky (pravý břeh) se nachází přístav rekreačních linek vodní dopravy. Velmi snadno se sem dostanete z Klučenic.

Charvátská stráň

místo na levém břehu, oblíbené koupání vyznavačů nudismu. Lze se sem dostat z obce Vystrkov. Kemp je přístupný z obce Kozárovice nebo Zalužany.

Pukňov

kemp je ukrytý v lese na levém břehu mezi kempem Velký Vír a bývalým vládním sídlem Vystrkov. Resort je vhodný pro rodinnou rekreaci, rybaření, sportování a koupání. Příjezd od obce Pukňov.

Radava

kemp s písčitou i travnatou pláží najdete na pravém břehu, přímou vzdušnou časou naproti zámku Orlík. Na rozlehlé vodní ploše můžete koupat, rybařit, dovádět s dětmi a provozovat vodní sporty. V Radavě je přístaviště lodí. Silnice odtud vede do Kovářova a do Zahořan.

Velký Vír

nachází se na levém břehu a je zde přístaviště lodí. První z pláží „Dolní“ se nachází ve spodní části kempu u travnatého prostoru pro karavany a pro stany. Nabízí snadný přístup k vodě, písčitý břeh vhodný ke slunění a také poměrně pozvolný vstup do vody. Druhá z pláži „Horní“ je romantickým místem s jedním z nejúžasnějších výhledů na orlické jezero v celé oblasti. Do Velkého Víru se dostanete z obce Kožlí nebo ze Zalužan.

Štědronín

nachází se na levém břehu Otavy v blízkosti hradu Zvíkov. Areál je obklopen zčásti rozlehlými lesy a zčásti poklidnou hladinou řeky.