Přeskočit na navigaci

Na chvíli vypněte a nechejte se inspirovat...

 

Vltava a Labe

Nádherné řeky se staletou historií a tradicí plavby. Lodí doplujete jak na přehradní jezera vltavské kaskády, do jižních i severních Čech, polabských nížin, tak i do samotného srdce historické Prahy. Plavební trasy jsou velmi rozmanité a lze je libovolně kombinovat podle délky pobytu. Celkový rozsah plavby, který lze na těchto řekách uskutečnit je zhruba 600 km.

Turistická infrastruktura přiléhající k vodní cestě nabízí dostatek služeb a možných cílů výletů. Vzhledem k tradici plavby, lze právem považovat tyto řeky za královny vodních cest u nás, srovnatelné s vodními cestami v zahraničí.


Baťův kanál

Baťův kanál nabízí prožití dovolené na romantické vodní cestě postavené podle vzoru francouzských kanálů. Společné mají nejen parametry vodní cesty, ale i svéráznou mentalitu vinné oblasti. Na obytných lodích se plavíte v úseku Otrokovice - Skalica o délce přibližně 60 km s převýšením 18,6 m a 13 plavebními komorami.

Plujete jak řekou Moravou, tak i uměle vyhloubenými plavebními kanály.  Vodní cesta je lemována sítí cyklostezek, které umožňují plavbu spojit s pohybem na kole, nebo na bruslích. Pokud jedete na Baťúv kanál poprvé, doporučujeme spíše 3 - 4 denní pobyty.

 

Lipno

Přestože Lipno není splavné s Vltavou, nebudete mít nouzi o to, kam plout. Na jeho březích najdete přístavy s možností různých aktivit. Celková délka nádrže je zhruba 42 km, takže obeplout celou nádrž Vám zabere několik dnů. Lipno má dokonce i svůj ostrov nazývaný Tajvan, kde si můžete užít chvíle "mimo civilizaci". 

 

Nenechávejte si to pro sede.

sdílejte, anebo doporučte svým známým

 

pobytove lode pobytove lode pobytove lode pobytove lode pobytove lode