LIPNO 2018-11-11T10:02:53+00:00

LODĚ NA LIPNĚ

PROČ NA LIPNO?
+ Rekreační oblast
+ Sporotvní i kulturní vyžití v blízkém okolí jezera
+ Plavba na jezeře má své kouzlo 

LIPNO – patří mezi české „nej“ a je právoplatně označované jako „české moře“. Jedná se o největší vodní plochu v ČR. Na své si tu přijde každý. Svůj pobyt na lodi si můžete zpříjemnit návštěvou místní přírody, cykloturistikou, můžete se vydat na „Stezku korunami stromů“ nebo vyrazit na okolní hrady a zámky – za návštěvu stojí určitě zámek Hluboká, Český Krumlov a spousta jiných.

Přestože Lipno není splavné s Vltavou, nebudete mít nouzi o to, kam plout. Na jeho březích najdete přístavy s možností různých aktivit. Celková délka nádrže je zhruba 42 km, takže obeplout celou nádrž Vám zabere několik dnů. Lipno má dokonce i svůj ostrov nazývaný Tajvan, kde si můžete užít chvíle „mimo civilizaci“.

Marina Lipno 

Plavba začíná a končí v Lipně nad Vltavou, kde lodě kotví. Tzv. MARINA LIPNO patří jednoznačně mezi největší a nejlépe vybavené přístavy na Lipně. Celková atmosféra přístavu ve Vás vyvolá pocit jako byste ani nebyli v Česku.

Vyšší standard lodí

Sesterské lodě Sarah a Ellen svým vybavením dosahují vyšších standardů. Na jejich řízení nepotřebujete ŽÁDNÉ OPRÁVNĚNÍ a samozřejmostí je zaškolení před samotným vyplutím.

Nebudete se nudit

Ať už plánujete víkendový nebo týdenní pobyt, oblast Lipna nabízí NEPŘEBERNÉ MNOŽSTVÍ AKTIVIT i mimo plavbu samotnou. Je to ideální místo, kde strávit letní dovolenou. Podívejte se do naší interaktivní mapy na tipy nejen kde kotvit, ale i kam vyrazit.

INTERAKTIVNÍ MAPA PŘÍSTAVIŠŤ NA LIPNĚ

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

CzechEnglishGerman