Přeskočit na navigaci

Kajutový člun Krajánek na Vltavě

+ Lehce ovladatelný člun
+ Několik možností plavby - vyplout můžete téměř "odkudkoliv"
+ Cenově velmi dostupný 

Vyberte si, odkud vyplujete

Krajánek je celoplastový kajutový člun a vzhledem k jeho rozměrům a hmotnosti není loď nijak omezena ani při silniční přepravě. Proto máte několik možností, kde plavbu začít

  • Plavba na vltavské kaskádě - vyplujete z přístavu Lavičky (Orlík) nebo z přístaviště Zrůbek (Slapy). Loď vracíte v místě vyplutí. 
  • Jednosměrná plavba na vltavské kaskádě - vyplujete z přístavu Lavičky (Orlík) nebo z přístaviště Zrůbek (Slapy). V tomto případě loď vrátíte na Orlíku nebo Slapech (podle toho, odkud jste vyplouvali). 
  • Zapůjčení kdekoli na Vltavě - loď lze spustit nebo vyzdvihnout z vody na kterémkoliv přístupném úseku. Zjednodušeně to funguje tak, že zákazník a loď jsou po ukončení plavby na vhodném místě přepraveni zpět. V tomto případě se k ceně nájmu lodě připočítá 8 Kč/km silniční přepravy.
  • Zapůjčení lodě i s vlekemmůžete navštívit různé vodní toky, jezera a přehradní nádrže v ČR, kde je povolena plavba se spalovacím motorem. Za pronajmutí vleku nejsou účtovány žádné další poplatky. 

Při plavbě na vltavské kaskádě (Orlík - Slapy) můžete využít i ubytování na břehu v chatkách Trhovky na Orlíku a dovolenou na lodi si prodloužit. Plavbu můžete spojit s cykloturistikou, s návštěvou zámku Orlík, vyhlídky Máj nebo hlavního města Prahy. Sledujte @pobytovelode na Facebooku a Instagramu, kde najdete TIPY na plavbu. 

 

 Člun Krajánek
   Obsaditelnost       2 - 4 osoby      Kajuty    1 hlavní kajuta     Kuchyňka   vařič, chladnička
Rozměry 5,9m - 2,5m Lůžka 2 - 4 WC   možnost chemického WC  

 

 

Ceník a rezervace lodě 

Pobyty jsou členěny na tzv. "mini-týden" a "víkend". Lze je pronajmout samostatně nebo spojit v týdenní pobyty. Na týdenní pobyty poskytujeme navíc slevu 10% z ceny pronájmu hausbótu.

  • Mini-týden: Nalodění je v neděli v 19.00 - vylodění je ve čtvrtek 17.00
  • Víkend: Nalodění je ve čtvrtek 19.00 - vylodění je v neděli 17.00

Spotřebované palivo není v ceně pronájmu a jeho úhrada probíhá po ukončení plavby. Na 3 - 4 denní pobyt se částka pohybuje ve výši cca 600 - 800 Kč. Vratná kauce činní 3.000 Kč. 

 

  Ceník a přehled obsazenosti člunu Krajánek
 

Náš tip 

V případě příznivých vodních stavů je možná plavba z Orlíku do Českých Budějovic a zpět

» Pohodová týdenní plavba - 90 km dlouhý úsek 

» 4 historické památky

» 5 plavebních komor

Využijte naší interaktivní mapy a podívejte se, co při plavbě můžete zažít. 

Na co se můžete těšit?

Nádherná příroda a památky

pobytove lode pobytove lode pobytove lode pobytove lode pobytove lode